استفاده از ردیاب آهنربایی برای ردیابی خودروها

ردیاب آهنربایی چیست؟

ردیاب آهنربایی خودرو قابلیت نصب و راه اندازی در اندازه و سایزهای مختلف در خودروهای سبک و سنگین را دارد. از ردیاب های آهنربایی در افزایش امنیت، ردیابی، نظارت و همچنین دریافت کردن گزارش ها می توان استفاده نمود. مانند ردیاب های سیمی و ماهواره ای در ردیاب های آهنربایی که به آن ردیاب مغناطیسی و یا مگنتی هم گفته می شود، با کمک جی پی اس می توانید ردیابی آفلاین را داشته باشید. ردیاب آهنربایی خودرو بدنه ای پر مقاومت در مقابل انواع تغییر آب و هوا، گرما و سرمای شدید و رطوبت دارد. این ردیاب این قابلیت را دارد که بتواند سرعت ها را ثبت کند و همچنین جهت حرکت و ذخیره اطلاعات را هم داشته باشد. استفاده از ردیاب های آهنربایی برای ردیابی خودرو های سبک، سنگین، آتش نشانی، آمبولانس و نظامی کاربرد داشته و همچنین می تواند در مواردی که خودرو و یا وسیله نقلیه ای در پارکینگ دارید، کارایی بیشتری داشته باشد.

می توانید مقاله زیر را هم مطالعه نمایید:

ردیاب جی پی اس با باتری

چرا انقدر ردیاب خودرو برای ماشین پر اهمیت است؟

شاید از دوست یا آشنا شنیده باشید که با وجود بستن قفل فرمان یا قفل پدال و حتی نصب دزدگیر، خودروی آن ها به سرقت رفته باشد؟ دلیل آن این است که این وسایل جانبی تنها باعث ایجاد تاخیر در زمان سرقت می شود ولی مانعی برای جلوگیری از سرقت ماشین محسوب نمی شود. پس در هر صورت امکان سرقت خودرو هست و بهتر است که در این زمان با نصب ردیاب خودرو از موقعیت خودروی خود مطلع شوید.

چرا ردیاب آهنربایی خودرو جزو پرفروش ترین ردیاب خودرو در جهان است؟

دستگاه های ردیاب خودرو قابل نصب نیاز به یک نصاب برای انجام سیم کشی ردیاب و وصل کردن آن به باتری ماشین دارند. پس اگر باتری ماشین برداشته شود یا به هر صورت برق خودرو از کار بیافتد مسلماً ردیاب هم از کار خواهد افتاد. در صورتی که ردیاب خودرو آهنربایی به دلیل وجود باتری داخلی بدون نیاز به برق باتری ماشین کار می کند و تا مدت زمان تعیین شده شارژ را نگه می دارد. به همین دلیل بهترین ردیاب خودرو در جهان شناخته شده و روز به روز تقاضای خرید این دستگاه در جهان بیشتر است.

مزایای استفاده از دستگاه ردیاب آهنربایی

 1. کاملاً قابل حمل است و می توانید آن را داخل ماشین، کوله پشتی، چمدان و حتی کشتی جاسازی کنید.
 2. بهترین وسیله برای ردیابی آنلاین ماشین و محموله های باری
 3. دارای باتری داخلی است و قابلیت نگهداری شارژ را در مدت زمانی دارد و پس از اتمام شارژ می تونید مجدداً ردیاب را شارژ کنید.
 4. به دلیل وجود آنتن داخلی میزان دقت ردیابی آن بالاست.
 5. قدرت آهنربایی بالای دستگاه باعث می شود که اگر آن را زیر ماشین قرار دهید حتی با تکان خوردن و افتادن ماشین در دست اندازها، ردیاب تکان نخورد.

ردیاب آهنربایی خودرو با نصب آسان

ردیاب های آهنربایی با کمک آهنربایی که در بدنه آن وجود دارد به هر بخشی از خودرو که بخش فلزی داشته باشد و دارای سطحی صاف باشد، می چسبد. جهت اتصال این ردیاب پیشنهاد می شود در جایی نصب شود که رو به روی چشم نبوده و کسی به راحتی نتواند آن را پیدا کنند. به طور مثال بخش هایی مانند زیر سپر جلویی خودرو، پشت گلگیر، زیر صندلی ها و یا زیر خودرو می تواند چسبیده شوند.

مراحل راه‌اندازی ردیاب آهنربایی خودرو

 1. تهیه نمودن سیم کارت دارای جی پی اس
 2. فعال نمودن سیم کارت
 3. گذاشتن سیم کارت در داخل دستگاه ردیاب
 4. وارد نمودن شماره های پشتیبانی یا SOS

ردیاب آهنربایی با داشتن تنوع کاربری

کاربردهای این ردیاب که ردیابی با سرعت و دقت بالا و نصب راحت آن می باشد استفاده از آن را بیشتر از قبل کرده است. ردیاب آهنربایی علاوه بر خودروهای شخصی و یا خودروهای سنگین می توانند بر روی کانتینرهای حمل و نقل در جاده، هوایی و ریلی، دوچرخه، تراکتور، نظامی، موتورسیکلت و خودروهای کرایه ای می باشد. از ردیاب های آهنربایی در تمام مواردی که قرار است کنترل و ردیابی وسائل ارزشمند و امکان دزیده شدن آن می باشد و فلزی هم باشد می توان استفاده نمود.

باتری ردیاب های آهنربایی خودرو

بیشترین فرق بین ردیاب های آهنربایی با سایر ردیاب ها در مقدار نگهداشتن شارژ در باتری ها می باشد. باتری داخلی در این ردیاب ها احتیاجی به اتصال به برق خودرو نمی باشد. باتری از 4 روز الی 4 ماه شارژ را در خود نگه می دارد که بستگی به آفلاین و یا آنلاین کار کردن آن متغیر می باشد.

جی پی اس در ردیاب آهنربایی

با کمک جی پی اس در ردیاب آهنربایی خودرو زمانی که سرعت خودرو از یک حدی بالاتر رود، به شماره ای که تعریف شده است هشدار ارسال می شود. همچنین زمانی که ردیاب ارتباطی با سرور نداشته باشد و جدا شود و یا موقعیت آن مشخص نشود، اعلام سرقت به صاحب ردیاب ارسال می گردد. در ردیاب آهنربایی هم مانند سایر ردیاب های با کمک جی پی اس اطلاعات دقیقی از ماهواره ها و مکان جغرافیایی ارسال می شود. در صورتی که نخواهید به صورت آنلاین مکان یابی را انجام دهید این قابلیت را دارید که به صورت آفلاین اطلاعات برخی مکان ها را داشته باشید.

سوالات متداول 

میزان دقت و آنتن دهی ردیاب آهنربایی چقدر است؟

وجود آنتن جی پی اس در داخل ردیاب  این امکان را به شما می دهد که بیش از 10 هزار موقعیت و مکان جغرافیایی را با توجه به جی پی اس در نقشه مشاهده کنید و نگرانی بابت گم کردن موقعیت ماشین نداشته باشید زیرا از فناوری GPRS استفاده شده است.

چگونه یک ماشینی که از محدوده تعیین شده توسط شما خارج می شود پیدا کنید؟

دستگاه ردیاب آهنربایی دارای یک سری تنظیمات داخلی است و به صورت سفارشی شما می توانید محدوده های جغرافیایی برای ردیاب تعریف کنید تا در صورت خارج شدن ماشین مجهز به ردیاب سریعاً آلارم برای شما فرستاده شود.

اگر شارژ باتری ردیاب آهنربایی تمام شود چیکاری باید انجام شود؟

در مدل دستگاه ردیاب آهنربایی مدت زمان معینی شارژ باتری نگه می دارد. تنها 24 ساعت قبل از اتمام شارژ باتری دستگاه آلارم را به صورت پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می کند که میزان شارژ باتری کم است و باید ان را زودتر شارژ کنید.

اگر سارق یا راننده ردیاب آهنربایی را پیدا کردند چیکار کنیم؟

در صورتی که شما به صورت مخفیانه ردیاب آهنربایی داخل ماشین جاسازی کنید کسی متوجه حضور این دستگاه داخل ماشین نمی شود. حال یک درصد فکر کنیم کسی ردیاب را پیدا کند زیرا این دستگاه مجهز به سنسور تکان دهنده است یعنی اگر کسی قصد برداشتن دستگاه را داشته باشد سریعاً آلارم فرستاده می شود.

دیگر قابلیت های ردیاب آهنربایی 

 1. دارای سنسور دما
 2. سنسور تکان دهنده
 3. سنسور وارد و خارج شدن از محدوده جغرافیایی
 4. سنسور سرعت زیاد
 5. سنسور کاهش باتری
نتیجه گیری:
کاهش دادن نگرانی افراد از سرقت خودرو و همچنین ردیابی خودروها در انواع وسائل نقلیه از وظایف ردیاب ها می باشد. در صورتی که شما هم به یکی از آن ها نیاز دارید کافیست جهت خرید ردیاب آهنربایی می توانید در قسمت محصولات به صورت آنلاین ردیاب آهنربایی مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید و یا با شماره تلفن های شرکت پیام جی پی اس تماس حاصل فرمایید تا ردیاب آهنربایی شما همراه با نصاب به محل مورد نظر شما ارسال گردد.